DITT EVENT ÄR DET VIKTIGASTE. alltid.

Livetec_lastbilarna_sidobild_B&W_2017-8908.jpg

Om oss

DET är ganska enkelt.

Tänk så här. Du har precis avslutat ett event. Alla är nöjda och allt har funkat som det skulle. Inga överraskningar eller surdegar. Inte före, under eller efter. Du kan andas ut och gå vidare med nästa projekt. Så, tänker vi att det ska vara. Att du ska vara nöjd. För då är ju sannolikheten stor att du kommer tillbaka. Enkelt!

Utrustningen

Vi erbjuder

Vi ska hålla det här kort. Du vill att allt ska fungera på ditt event. Från början till slut. Därför kan du bara hyra bra teknik från oss. Utrustning från erkända varumärken som har bevisat sig under många år. 
Det känns tryggt. Både för oss och dig. 
 
 LJUD

LJUD

 LJUS

LJUS

 BILD

BILD

 PLANERING

PLANERING

 TRANSPORT

TRANSPORT

 
indoor-interior-scene.jpg

Vad våra

KUNDER SÄGER

Jeff Bezos, grundare av Amazon.com sa en gång att "Ett varumärke är vad som sägs om dig när du inte är i rummet". Tänkvärda ord som vi tar med oss in i varje  varje uppdrag och allt vi gör. Nedan kan du höra vad två av våra kunder säger om oss när vi "inte är i rummet". 
 

Stefan englund

Festivalgeneral Skogs- och raggarröjet

LENA KALLEVIK

SVENSKA MÄSSAN & GOTHIA TOWERS

Candidator jubileumsfirade 20 år i oktober 2017. Livetec levererade tekniken.

Kontakt

 

LIVETEC I ALINGSÅS AB
info@livetec.se
Tel: 0322-78970

 

 

VD / FÖRSÄLJNING
Christian Sturehag
christian@livetec.se
Tel: 0322-78972

PROJEKT
Sven Edelgård
sven@livetec.se
Tel: 0322-78979

LAGER & LOGISTIK
Anton Broden
anton@livetec.se
Tel: 0322-78974

LJUD-TEKNIKER
Jonas Schyberg
jonas@livetec.se
Tel: 0322-78973

LJUD-TEKNIKER
Kristoffer Svedberg
kristoffer@livetec.se
Tel: 0322-78976

LJUS/LED-TEKNIKER
Johan Glans
johan@livetec.se
Tel: 0322-78975